Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Maxbizz is a values-driven consulting agency dedicated.

Gallery

Contact

+1-800-456-478-23

411 University St, Seattle

maxbizz@mail.com

FBA/FBM Nedir?

FBA Nedir?

Uzun adı ile Fulfulment by Amazon kısa olarak ise FBA olarak bilinir. FBAAmazon’un satıcılarına sunduğu bir kargolama hizmetidir.

Amazon’da ürünlerini satanlar için detaylı bir partner niteliği taşıyan Fulfillment; paketlemeden kargolamaya, satış sonrası destekten değişim ya da iade sürecine kadar satıcıyı direkt veya dolaylı ilgilendiren pek çok adımı kapsıyor. Böylece satıcı Amerika ya da Avrupa gibi satış bilgisi veya deneyimi olmadığı pazarlarda dahi kolayca ürünlerini satabiliyor.

FBM Nedir?

Amazon Fulfulment by Merchant, Amazon’da bir ürün listelediğinzde ve bu ürünler satıldığında müşteriye ürünleri kendiniz gönderirsiniz. FBA’nın tam tersine ürünün satışı size aittir ve tüm sorumluluk sizdedir.

Müşteri, siparişiyle ilgili herhangi bir sorunda sizinle iletişime geçer. Müşteri hizmetleriyle siz ilgilenirsiniz.Gelen siparişleri müşteriye gönderir ve kargo takip numarasını girersiniz. Bütün bu operasyon size aittir.

Avatar

Yazar

Amazon Expert Plus

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.